Usługa backupu
do chmury

Obawiasz się utraty dostępu do danych firmy, aplikacji, urządzeń IT (maszyn wirtualnych lub serwerów) lub środowiska Kubernetes? Chcesz zabezpieczyć infrastrukturę IT swojej firmy na najwyższym poziomie?

BaaS, czyli Backup as a Service to nasza specjalność!

Skontaktuj się z nami
Zrób test bezpieczeństwa!

Backup danych do chmury
- co możemy skopiować?

Każda firma ma własną unikatową Infrastrukturę IT. My umiemy zrobić kopię zapasową różnych obszarów:

Backup środowisk wirtualnych

VMware, Hyper-V, Nutanix AVH, RHV

Backup serwerów fizycznych

Windows, Linux

Backup stacji roboczych

Windows, Linux, Mac OS X

Backup Klastra Kubernetes

SharePoint, Exchange, OneDrive

Backup Microsoft 365

SharePoint, Exchange, OneDrive

Tworzenie kopii
zapasowych
- gdzie?

Rozwiązania i technologie chmurowe nie mają przed nami tajemnic, dzięki temu umiemy doradzić w projekcie każdej wielkości.

Engave

Cloud

Public

Cloud

Private

Cloud

Jak zrobić backup
3 sposoby

Wyróżniamy 3 sposoby tworzenia kopii zapasowych. Każde ma swoje wady i zalety,  dlatego decyzję o wyborze sposobu najlepiej podejmować w oparciu o potrzeby i możliwości finansowe Twojej firmy. Z naszej strony możesz liczyć na profesjonalne doradztwo naszych techników.

Bezpieczny backup, dzięki rozwiązaniom

Jesteśmy resellerem rozwiązań Veeam - najlepszego* rozwiązanie do backupu
i odzyskiwania po awarii w środowisku Hyper-V. Dzięki temu, możesz mieć pewność,
że świadczymy usługę BaaS (Backup as a Service) na światowym najwyższym poziomie!

*wg Badania Gartner - lipiec 2021 r.

BaaS, czyli Backup
as a Service w Engave

Zebraliśmy dla Ciebie 5 najczęściej zadawanych pytań dotyczących usługi backupu.
Wiadomo, kto pyta nie błądzi!

1
Czym jest usługa Backup as a Service?

Backup as a Service (BaaS) to usługa w chmurze Engave Cloud zmieniająca podejście do tworzenia kopii zapasowych danych. Polega ona na zakupie usług utrzymywania kopii bezpieczeństwa, oraz co kluczowe, asysty technicznej w przypadku odzyskiwania danych z kopii od dostawcy usługi w trybie online. Zamiast wykonywać lokalną kopię zapasową, łączymy systemy klienta z publiczną chmurą zarządzaną przez Engave Cloud. Kopie zapasowe, jako usługa zewnętrzna, są łatwiejsze do zarządzania oraz zapewniają wyższy poziom zabezpieczenia danych, z uwagi na dwie - różne lokalizacje wykonywanych kopii. Dzięki takiemu rozwiązaniu zapewniamy spełnienie wymagań dwóch dodatkowych kopii danych w odrębnych lokalizacjach.

2
W jaki sposób rozliczana jest usługa backup?

Usługę świadczymy w rozliczeniu abonamentowym - płatność co miesiąc. Wysokość opłaty jest wyliczana na podstawie tzw. obciążeń, którym utworzono kopię zapasową. W przypadku maszyn (fizycznych lub wirtualnych) 1 maszyna = 1 licencja, natomiast dla aplikacji liczone jest to per użytkownik.

3
Jaką aplikację stosuje się do migracji i backupu danych?

Używamy rozwiązań Veeam, co oznacza, że klient również powinien posiadać najnowszą wersję tego rozwiązania. Po podpisaniu umowy wysyłamy klientowi instrukcję, jak przygotować się do wdrożenia. Więcej na temat rozwiązań Veeam przeczytasz w tym artykule.

4
Czy Engave ma wgląd w moje zbackupowane dane?

Nie. Dane są szyfrowane algorytmem AES-256 i aby je odczytać musielibyśmy znać hasło, które nadawane jest przez klienta z poziomu jego komputera.

5
W jaki sposób i jak często są tworzone kopie zapasowe?

Po wykonaniu pełnego backupu, kopie mogą być tworzone wg modelu przyrostowego lub różnicowego, a także być wykonywane w dowolne dni i o dowolnej porze. Zależy to od indywidualnych ustaleń.

Backup jest robiony automatycznie, ale może również zostać wykonany na żądanie, czyli w dowolnym momencie, niezależnie od wcześniej zdefiniowanego harmonogramu.