Wdrożenie chmury publicznej może być szybkie, proste i przyjemne pod warunkiem, że wcześniej zostanie przemyślane i dobrze zaplanowane.
Wybór odpowiedniej technologii i dostawcy usługi chmurowej może być wyzwaniem. Każda z chmur publicznych globalnych dostawców takich jak Microsoft, Google czy Amazon, ma swoją specyfikę. Na pierwszy rzut oka realizują podobny zakres usług, ale po głębszej analizie różnią się szczegółami i polityką cenową dla tych szczegółów. Dlatego w Engave najpierw badamy potrzeby organizacji klienta. Następnie rekomendujemy najlepsze rozwiązanie chmurowe. Aby na końcu wspólnie z firmą klienta zrealizować cały proces wdrożenia.
Druga co do wielkości chmura publiczna na świecie. Microsoft Azure zapewnia najlepsze wsparcie w dostępie do rozwiązań Microsoft, które w biznesie są częstym standardem. Łatwo łączy się i współpracuje także z MSSQL.
Największa platforma chmurowa na świecie. Mocną stroną AWS jest dopracowany storage obiektowy S3, zaspokajający różne potrzeby związane z wykorzystaniem i przetwarzaniem danych. Co więcej, AWS stawia także nacisk na łatwość integracji.
Ta chmura publiczna jest znana z rozwoju kluczowych technologii open-source np. orkiestracji kontenerów Kubernetes czy platformy Anthos. Twierdzi się, że możliwości sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego w Google Cloud należą do najlepszych na rynku.
Ogromnymi zaletami chmur publicznych jest niemal natychmiastowy dostęp do zasobów IT i dużej mocy obliczeniowej. Bez potrzeby zakupu, instalacji i utrzymywania własnych rozwiązań tj. serwery fizyczne, osprzęt sieciowy czy własne data center. Warto jednak pamiętać, że nie zawsze migracja do chmury jest najlepszym rozwiązaniem.
Dlatego infrastrukturą IT w chmurze szczególnie powinny zainteresować się firmy, które:
Właśnie powstają i dopiero projektują swoją infrastrukturę IT, np. start-upy
Stoją przed wyborem nowej technologii, ponieważ ich struktura IT wymaga koniecznej modernizacji lub głębokiej restrukturyzacji
Zmieniają model funkcjonowania, gdzie rozwiązania on premises nie mają racji bytu, np. będzie przeważać praca zdalna (remote)
Gwałtownie rozwijają się (otwierają placówki w kolejnych miejscach), a ich biznes wymaga szybkiej synchronizacji danych
Wymagają dużej mocy obliczeniowej i zaawansowanych mechanizmów przetwarzania, np. AI (sztuczna inteligencja) używana w Call Center
Mają zmienne lub trudne do zdefiniowania zapotrzebowanie na moc obliczeniową np. sklepy internetowe doświadczające sezonowej sprzedaży
Doświadczenie i edukacja to nasz motor napędowy. Niezależnie od wielkości projektu, jesteśmy z Tobą od momentu projektu aż po wdrożenie rozwiązania chmurowego w Twojej firmie. Specjalizujemy się w: