MAN TRUCK & BUS POLSKA

Wdrożenie systemu do backupu i chmury Engave Cloud

Sprawdź, jak wdrożyliśmy system do backupu i archiwizacji, oraz rozwinęliśmy infrastrukturę IT o rozwiązanie chmurowe – Engave Cloud.
Branża:
Motoryzacja
Rok realizacji
2019

Potrzeby Klienta: 

  • Poszukiwanie korzystniejszej finansowo oraz funkcjonalnie alternatywy do już wykorzystywanego systemu do backupu.  
  • Zapewnienie miejsca (rozwiązania chmurowego) do przechowywania poza siedzibą firmy trzeciej kopii zapasowej.  

Użyte rozwiązania: 

  • Veeam Availability Suite w wersji Enterprise
  • Chmura do backupu Enagve Cloud

Charakterystyka Klienta: 

Firma MAN Truck & Bus Polska zajmuje się sprzedażą pojazdów ciężarowych, samochodów dostawczych, autobusów oraz oryginalnych części zamiennych, a także obsługą posprzedażną tj. serwisowanie, zarządzanie flotą pojazdów czy szkoleniami technicznymi dla mechaników oraz kierowców z ekonomicznej jazdy. 

Tło projektu: 

Firma MAN, chcąc podnieść bezpieczeństwo infrastruktury IT, szukała rozwiązania chmurowego. Rozwiązania, gdzie codziennie mogłyby być backupowane i archiwizowane dane z maszyn wirtualnych i urządzeń końcowych. 

Używany przez Klienta system, do wykonywania backupu na środowisko lokalne, był mało wydajny (zbyt długi czas i skomplikowany proces odzyskiwania danych z kopii maszyn wirtualnych). Z drugiej strony, nie miał wielu potrzebnych funkcji np. bezagentowe tworzenie kopii zapasowych z uwzględnieniem specyfiki aplikacji czy odzyskiwanie elementów aplikacji. A to z kolei wymagało od zewnętrznego administratora szukania alternatyw w postaci instalacji dodatkowych systemów. W rezultacie było to równoznaczne z większymi nakładami pracy niepotrzebnie podnoszącymi koszty użytkowania. 

Nasze działania: 

Po dokonaniu analizy potrzeb Klienta zaproponowaliśmy przejście na system Veeam, który tworzone kopie danych będzie przenosił do chmury Engave Cloud. Po uzyskaniu akceptacji przygotowaliśmy strategię wdrożenia systemu Veeam zgodną z obowiązującymi politykami – w tym bezpieczeństwa oraz czasu archiwizacji danych, a także dostępnością kluczowych pracowników. 

Następnie przeprowadziliśmy instalację i konfigurację systemu Veeam Availability Suite, ustawiliśmy polityki backupu oraz harmonogram zadań - na zasób lokalny, na bibliotekę lokalną oraz na zasób chmurowy. Co więcej, zainstalowaliśmy agenty na wybranych stacjach roboczych i także ustawiliśmy harmonogram zadań backupowych.  

Korzyści biznesowe: 

Zyskano dodatkowe zabezpieczenie przed utratą danych w przypadku zaszyfrowania Ransomware lub pojawienia się innych zdarzeń mogących wywołać awarię ośrodka podstawowego (rozwiązania on promises). Gdyby doszło do globalnej awarii jednej z lokalizacji, możliwe jest sprawne przywrócenie systemów krytycznych z chmury Enagve Cloud. Tym samym możliwe jest zapewnienie ciągłości działania

Każde backupowane zadanie jest monitowane i raportowane. Jeśli jakieś zadanie nie zostanie poprawnie zakończone, jest natychmiast korygowane. 

Automatyczne wykonywanie backupu oraz odtworzenie danych z kopii zapasowych za pomocą programu Veeam umożliwia zdalną administrację oraz rozliczanie w modelu subskrypcyjnym

Porozmawiajmy
o bezpiecznej
infrastrukturze IT
w Twojej firmie.

Masz pytania? Potrzebujesz wyceny?
Czekamy na wiadomość od Ciebie.

Dziękujemy!
Twoj formularz został wysłany!
Ups! Coś poszło nie tak w trakcie wysyłania formularza.